SERIA TRAFFIC

System S-Active

aktywne przejście dla pieszych

Inteligentne przejście dla pieszych ma na celu poprawić bezpieczeństwo pieszego oraz skutecznie ostrzec kierowcę o zbliżaniu się przechodnia do pasów. System S-Active to innowacyjne rozwiązanie oparte na kierunkowej detekcji termicznej, która po wykryciu pieszego lub rowerzysty doświetli przejście oraz uruchomi aktywne elementy ostrzegawcze.


Sterownik S-Active

Układ ten steruje doświetleniem przejścia oraz wszystkimi elementami aktywnymi. Ma za zadanie synchronizować działanie całego systemu. Sterownik posiada możliwość zdalnej regulacji i konfiguracji parametrów przejścia. Opcjonalnie, może być również wyposażony w zasilacz awaryjny pozwalający na nieprzerwane działanie urządzeń przez 24h.

8


Detektor termiczny
Kierunkowy detektor termiczny umożliwia wykrycie pieszego lub rowerzysty w każdych warunkach. Wykorzystuje technologię termowizyjną, dlatego może działać w całkowitych ciemnościach i nie wymaga dodatkowego doświetlenia. Nie powoduje „sztucznych wzbudzeń” przejścia przy drganiach, złych warunkach atmosferycznych, czy wykryciu małych zwierząt.

9


Oprawa doświetlająca
Oprawa w technologii LED ma na celu optymalne doświetlenie przejść dla pieszych. Lampa posiada specjalnie zaprojektowaną wertykalną optykę, która doskonale uwidacznia osoby znajdujące się na pasach i w strefie oczekiwania, a jednocześnie nie powoduje efektu „olśnienia” kierowcy. Standardowo, w porze nocnej doświetla przejście 20%-ową mocą i rozświetla się do 100% w momencie zbliżania się przechodnia do przejścia.

14


Marker drogowy
Aktywny-punktowy element odblaskowy (APEO) montowany jest w nawierzchni jezdni i pulsuje żółtym kolorem ostrzegawczym w momencie wykrycia pieszego. LED-owy strumień światła skierowany jest w stronę nadjeżdżającego pojazdu oraz w górę, co czyni przejście bardziej widocznym. Marker posiada również funkcję doświetlenia pasów na przejściu, regulację natężenia oświetlenia oraz częstotliwości pulsowania.

13


Aktywna listwa S-Line
LED-owa listwa ostrzegawcza montowana jest w chodniku przy krawędzi jezdni. Pulsuje kolorem żółtym w momencie detekcji pieszego. Informuje przechodnia o zbliżaniu się do przejścia oraz zwraca uwagę na konieczność zachowania większej ostrożności. Listwa ma możliwość zmiany częstotliwości pulsowania oraz posiada funkcję dimm – ściemnienie w porze nocnej.

11


Znak D-6 z pulsarem
Znak D-6 drugiej generacji z LED-owym pulsarem umiejscowiony jest nad znakiem drogowym. Światło ostrzegawcze emitowane przez pulsar, aktywuje się w momencie wykrycia pieszego, informując o tym nadjeżdżającego kierowcę. Pulsar posiada możliwość regulacji natężenia oświetlenia po zmroku.

10


Pasy biało-czerwone
Pasy w kolorystyce biało-czerwonej wykonane są technologią chemoutwardzalną. Kolorystyka pasów sprawia, że przejście jest bardziej widoczne dla kierowcy.

12

Galeria

Zamów wycenę

Nasz zespół przygotuje dla Ciebie szczegółową ofertęBIURO
+48 603 838 460
biuro@stoye.pl
STOYE Michał Ścibior
ul. Poznańska 50
62-090 Mrowino
                     NIP: 6681786133
facebook
linkedin
youtube