Aktywne przejście dla pieszych

System S-Active

Inteligentne przejście dla pieszych ma na celu poprawić bezpieczeństwo pieszego oraz skutecznie ostrzec kierowcę o zbliżaniu się przechodnia do pasów. System S-Active to innowacyjne rozwiązanie oparte na kierunkowej detekcji termicznej, która po wykryciu pieszego lub rowerzysty doświetli przejście oraz uruchomi aktywne elementy ostrzegawcze.

8

Sterownik S-Active
Układ ten steruje doświetleniem przejścia oraz wszystkimi elementami aktywnymi. Ma za zadanie synchronizować działanie całego systemu. Sterownik posiada możliwość zdalnej regulacji i konfiguracji parametrów przejścia. Opcjonalnie, może być również wyposażony w zasilacz awaryjny pozwalający na nieprzerwane działanie urządzeń przez 24h

9

Detektor termiczny
Kierunkowy detektor termiczny umożliwia wykrycie pieszego lub rowerzysty w każdych warunkach. Wykorzystuje technologię termowizyjną, dlatego może działać w całkowitych ciemnościach i nie wymaga dodatkowego doświetlenia. Nie powoduje „sztucznych wzbudzeń” przejścia przy drganiach, złych warunkach atmosferycznych, czy wykryciu małych zwierząt.

14

Oprawa doświetlająca
Oprawa w technologii LED ma na celu optymalne doświetlenie przejścia dla pieszych. Lampa posiada specjalnie zaprojektowaną wertykalną optykę, która doskonale uwidacznia osoby znajdujące się na pasach i w strefie oczekiwania, a jednocześnie nie powoduje efektu „olśnienia” kierowcy. Opcjonalnie, w porze nocnej doświetla przejście 20%-ową mocą i rozświetla się do 100% w momencie zbliżania się przechodnia do przejścia.

latarnia

Słup oświetleniowy
Słupy wykonane są ze stali, aluminium lub kompozytu. Posiadają atesty bezpieczeństwa zderzeniowego oraz odpowiednią klasę zabezpieczenia wiatrowego. Montowane są na dedykowanych fundamentach. Wysokości słupów od 5m do 8m.

13

Marker drogowy
Aktywny-punktowy element odblaskowy (APEO) montowany jest w nawierzchni jezdni i pulsuje żółtym kolorem ostrzegawczym w momencie wykrycia pieszego. LED-owy strumień światła skierowany jest w stronę nadjeżdżającego pojazdu oraz w górę, co czyni przejście bardziej widocznym. Marker posiada również funkcję doświetlenia pasów na przejściu, regulację natężenia oświetlenia oraz częstotliwości pulsowania.

11

Aktywna listwa S-Line
LED-owa listwa ostrzegawcza montowana jest w chodniku przy krawędzi jezdni. Pulsuje kolorem żółtym w momencie detekcji pieszego. Informuje przechodnia o zbliżaniu się do przejścia oraz zwraca uwagę na konieczność zachowania większej ostrożności. Listwa ma możliwość zmiany częstotliwości pulsowania oraz posiada funkcję dimm – ściemnienie w porze nocnej.

10

Znak D-6 z pulsarem
Znak D-6 drugiej generacji z LED-owym pulsarem umiejscowiony jest nad znakiem drogowym. Światło ostrzegawcze emitowane przez pulsar, aktywuje się w momencie wykrycia pieszego, informując o tym nadjeżdżającego kierowcę. Pulsar posiada możliwość regulacji natężenia oświetlenia po zmroku.