Doświetlenie przejść dla pieszych

Doświetlenie przejść dla pieszych ma na celu poprawić bezpieczeństwo pieszego poprzez zwiększenie jego widoczności na przejściu oraz w strefie oczekiwania. Zastosowanie dedykowanych, wertykalnych opraw doświetlających, pozwala lepiej uwidocznić sylwetkę pieszego oraz uniknąć efektu „oślepienia” kierowcy.

9

Zasilanie
System występuje w czterech wersjach zasilania w energię elektryczną. Pierwszy z nich to standardowe przyłącze energetyczne, drugą opcją jest przyłącze z słupa energetycznego lub lampy oświetleniowej. Dwa kolejne to niezależne źródła czyli system fotowoltaiczny (pot. solarny) lub hybrydowy (panel fotowoltaiczny plus turbina wiatrowa).

14

Oprawa doświetlająca
Oprawa w technologii LED ma na celu optymalne doświetlenie przejścia dla pieszych. Lampa posiada specjalnie zaprojektowaną wertykalną optykę, która doskonale uwidacznia osoby znajdujące się na pasach i w strefie oczekiwania, a jednocześnie nie powoduje efektu „olśnienia” kierowcy. Opcjonalnie, w porze nocnej doświetla przejście 20%-ową mocą i rozświetla się do 100% w momencie zbliżania się przechodnia do przejścia.

latarnia

Słup oświetleniowy
Słupy wykonane są ze stali, aluminium lub kompozytu. Posiadają atesty bezpieczeństwa zderzeniowego oraz odpowiednią klasę zabezpieczenia wiatrowego. Montowane są na dedykowanych fundamentach. Wysokości słupów od 5m do 8m.

12

Oznakowanie poziome P-10
Pasy w kolorystyce biało-czerwonej wykonane są technologią chemoutwardzalną. Kolorystyka pasów sprawia, że przejście jest bardziej widoczne dla kierowcy.