Aktywne przejścia dla pieszych

Inteligentne przejścia dla pieszych posiadają wiele korzyści względem przejść klasycznych. W pierwszej kolejności należy wymienić, że zapewniają one większe bezpieczeństwo pieszych oraz kierowców, co jest nadrzędnym celem ich stosowania.

W odróżnieniu od przejść klasycznych, aktywne przejście dla pieszych posiadają zsynchronizowane ze sobą pulsujące światła poziome oraz pionowe, które zwiększają widoczność pieszego znajdującego się na drodze. Może być on widoczny nawet z odległości 800 m co jest niemożliwe w przypadku przejść klasycznych, zwłaszcza podczas trudnych warunków występujących na drodze (deszcz, śnieg czy zmrok).

Pieszy jest identyfikowany podczas zbliżania się do przejścia w czasie rzeczywistym, a po zejściu pieszego z jezdni inteligentny system w nowoczesnych przejściach dla pieszych wyłącza światło ostrzegawcze. Umożliwia to szybszą reakcję kierowcy, który lepiej reaguje na bodziec występujący w danej chwili niż na stale nadawany sygnał ostrzegawczy stosowany przy klasycznych przejściach.

Poznaj nasze systemy

S-Active

S-active to system stosowany na nowoczesnych przejściach dla pieszych, którego przeznaczeniem jest zwiększenie bezpieczeństwa pieszych i kierowców poruszających się po drodze.

Jego kluczowym zadaniem jest doświetlenie przejść dla pieszych, co ma szczególne znaczenie w przypadku zmroku i niekorzystnych warunków atmosferycznych. Powyższy efekt uzyskuje się stosując różnorodną gamę sygnałów ostrzegawczych. System jest inteligentny, dzięki aktywnemu doświetlaniu przejścia w przypadku wykrycia pieszego, system doświetla przejście zwiększając moc lamp ze standardowych 20% do 100% oraz uruchamia aktywne sygnały ostrzegawcze.

W skład nowoczesnego systemu S-Active wchodzą takie elementy jak sterownik, detektor termiczny, oprawa doświetlająca, marker drogowy, innowacyjna aktywna listwa S-line, znak pionowy z pulsatorem oraz oznakowanie poziome wykonane w kontrastującej, biało-czerwonej kolorystyce.

S-Line

S-Line to innowacyjny system uzupełniający drogową sygnalizację świetlną stosowaną przy bezpiecznych przejściach dla pieszych. Jest on przeznaczony w szczególności dla osób z dysfunkcją wzroku.

Główną funkcją systemu jest zwiększenie kontrastowości i czytelności sygnałów nadawanych przez niewielkie soczewki klasycznej sygnalizacji świetlnej dla pieszych. Wpływa to pozytywnie na bezpieczeństwo ruchu minimalizując ryzyko wtargnięcia na jezdnię przez pieszego na nieodpowiednim sygnale.

System składa się modułu sterującego, który jest kompatybilny z każdą sygnalizacją świetlną oraz z innowacyjnych led-owych pasków świetlnych, powtarzających sygnały nadawane przez główną sygnalizację. Paski świetlne posiadają funkcję zmniejszenia intensywności nadawanego światła w godzinach nocnych (dimm).

BIURO
+48 603 838 460
biuro@stoye.pl

 

STOYE Michał Ścibior
ul. Akacjowa 4A
62-002 Suchy Las
                       NIP: 6681786133

 

facebook
linkedin
youtube